ZRUŠENÍ ZÁKAZU VYCHÁZENÍ KLIENTŮ

16.12.2020

Usnesením vlády ČR byl, od středy 16. prosince 2020, zrušen zákaz vycházení klientů z areálu Domova Cesmína, domova pro seniory.

Zároveň, na základě tohoto usnesení, se nařizuje klientům Domova Cesmína, kteří opustí zařízení na dobu delší než šest hodin, nastoupit, bezprostředně po návratu do zařízení, do oddělených izolačních prostor. V těchto izolacích budou umístěni nejméně po dobu následujících sedmi dnů, během kterých musí podstoupit dvakrát antigenní POC test. V případě negativního výsledku jim bude izolace ukončena a klienti se vrátí do svých pokojů.

V průběhu vycházky musí klienti používat respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN 95.

Vážení rodinní příslušníci a osoby blízké našich klientů. Vzhledem k probíhajícím opatřením v Domově Cesmína v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 se na Vás obracíme s následujícím sdělením. Prosíme Vás o důkladné zvážení Vašich záměrů v záležitosti pobytu našich klientů mimo zařízení. Nejsme schopni Vám garantovat, že Váš blízký není zasažen onemocněním COVID-19, vzhledem k inkubační době tohoto onemocnění. Zároveň upozorňujeme, že zařízení nedisponuje oddělenými prostory, do kterých by Vašeho blízkého mohlo umístit po jeho návratu z vycházky, tudíž nebudeme moci těmto žádostem vyhovět.

Plně si uvědomujeme, že Vánoce jsou o setkání blízkých v rodinném kruhu a přesto, vzhledem k závažné situaci v našem zařízení v souvislosti s onemocněním COVID-19 apelujeme na Vás, čiňme vše společně pro to, aby letošní Vánoce nebyly právě ty poslední, které společně strávíte.

Děkujeme za pochopení

Zpět

Najdete nás i na Facebooku  Centrum sociálních služeb Bohumín na Facebooku a Instagramu  Centrum sociálních služeb Bohumín na Instagramu

Instagram terapeutických dílen Klíček Centrum sociálních služeb Bohumín na Instagramu

© 2021 Centrum sociálních služeb Bohumín, příspěvková organizace    |    Ochrana osobních údajů    |    Mapa webu