Ubytování

V Domově Cesmína je ubytování zajištěno v pokojích, které jsou soukromým prostorem ubytovaných uživatelů.

Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem v majetku poskytovatele. Sestává standardně z elektrického polohovacího lůžka, včetně lůžkovin, nočního stolku se servírovací plochou, uzamykatelné šatní skříní s nástavcem, stolem a židlí, poličkou s lampičkou, zrcadlem, odpadkovým košem, případně dalším drobným nábytkem. S ohledem na potřeby uživatelů, jsou postele opatřeny pasivními nebo aktivnímu antidekubitními matracemi.

Každý uživatel má možnost, s ohledem na prostorové uspořádání pokoje a spolubydlící, vybavit si pokoj vlastním nábytkem, předměty denní potřeby, dekoracemi a potřebnými pomůckami.

Domov Cesmína neposkytuje uživatelům ručníky, osušky, žínky, utěrky, obutí, osobní prádlo, ošacení a toaletní a hygienické potřeby.

Každý uživatel má k dispozici bezdrátové přenosné signalizační zařízení pro přivolání pomoci. Všechny pokoje jsou vybaveny anténním televizním rozvodem, k dispozici je WIFI připojení.

V rámci ubytování je zajištěno praní, žehlení, drobné opravy ložního prádla a osobního ošacení uživatelů. Uživatelé mohou využívat, dle příslušného pobytového úseku, automatické pračky v majetku poskytovatele.

Součástí ubytování je rovněž úklid, údržba, zajištění topení, odběr teplé a studené vody a elektrického proudu.

Pokoje jsou vybavené nouzovým osvětlením pro případ výpadku elektrické energie, okna je možné zastínit, pomoci termostatických ventilů je možné regulovat teplotu v pokoji. Pokoje jsou uzamykatelné, u vícelůžkových pokojů po dohodě se spolubydlícími.

Dvanáct pokojů v Domově Cesmína má vlastní hygienické příslušenství, 3 pokoje vlastní koupelnu.

Zbývajících 16 pokojů má společná uzamykatelná a bezbariérová hygienická příslušenství, která jsou dostupná ze společných chodeb.

Vícelůžkové pokoje je možné opticky rozdělit pomoci instalovaných teleskopů se závěsem na sektory, které zajišťují uživatelům soukromí.

Zpět

Najdete nás i na Facebooku  Centrum sociálních služeb Bohumín na Facebooku Instagramu  Centrum sociálních služeb Bohumín na Instagramu a Youtube  

Tato sociální služba je financována prostřednictvím projektu
Podpora služeb sociální prevence 2022+
CZ.03.02.01/00/22_003/0000001

Projekt je financován
z Evropského sociálního fondu prostřednictvím
Operačního programu Zaměstnanost plus,
státního rozpočtu České republiky
a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

© 2024 Centrum sociálních služeb Bohumín, příspěvková organizace    |    Ochrana osobních údajů    |    Mapa webu